התקשר עכשיוימי הולדת
Select Page

יום הולדת לשני ילדים ביחד – מה חשוב לדעת כדי שכולם יצאו בשלום מהחוויה

יום הולדת לשני ילדים זה פתרון מעולה לכמה בעיות נפוצות. אולי אין לכם תקציב השנה וחשוב לכם בכל זאת להביא מפעיל. אולי שני הילדים מאוד רוצים לעשות ביחד. אולי זה תאומים או אחים שנולדו בתאריכים קרובים.

בכל אחד מהמקרים היתרון הכספי הוא ברור ומשמעותי. העלות של האירוע תהיה זהה למארגנים אבל תתחלק בפוטנציה לשתי משפחות.

אפילו אם האירוע הוא לשני ילדים אחים – עדיין אתם חוסכים כסף, כי הייתי מוצאים סכום כפול אם הייתם מארגנים את האירוע לכל ילד בנפרד.

רוצים לדעת איך לוודא שכל משפחה מביאה את מה שצריך לאירוע (וככה תמנעו פאדיחה שהכל נמצא באירוע פעמיים)? כנסו לקישור הזה.

מצד שני, יש מצבים שחשוב להכיר אותם שיכולים ליצור בעיות ביום הולדת עם שני ילדים. הנה הפרטים.

יום הולדת של שני ילדים

הבעיות שיכולות לצוץ באירוע שיש בו שני ילדי יום הולדת

הבעיה הראשונה שיכולה לצוץ קשורה לחוסר התאמה רגשי בין ילדי יום ההולדת. במידה ואחד מהשניים נמצא בסקלה שבין שובב לביישן קרוב לצד אחד של הסקלה, בעוד שהשני נמצא בצד השני.

ראיתי את זה קורה גם במצב של שני חברים וגם במצב של שני אחים. כמה לא נעים זה ומעציב לראות ילד ביום ההולדת שלו מלא בקנאה, בתסכול, בחוסר אונים, בעוד שאחיו או חברו הטוב קופץ ונהנה, מצחיק את כולם ומשתלט על החוויה.

האם אתם רוצים לשים את הילד שלכם במצב כזה מתסכל, ביום החשוב ביותר בשנה מבחינתו? ברור שלא!

לכן כלל הזהב הראשון הוא זה: לא עושים יום הולדת משותף במידה ויש פער התנהגותי או רגשי משמעותי בין הילדים.

קנאה בין ילדי יום הולדת

הבעיה השניה קשורה לגיל הילדים. ילדים בגיל 2-4 אוהבים חזרות, נוטים לביישנות טבעית וצריכים זמן התאקלמות. ילדים בגילאי 5-6 צריכים קצב מהיר יותר והמון תשומת לב לילד יום ההולדת. ילדים בכיתה א’-ג’ צריכים שידברו אליהם כמו אל מבוגר, התוכן חייב לזוז בהתאם למה שעובד אצלהם וקסמים שנראים תינוקיים פשוט יכולים לגרום לחצי מהקהל להפסיק להנות.

אם אתם מחברים שני ילדי יום הולדת מגילאים שונים שאינם מתאימים – אתם יוצרים מצב שבו (רוב הסיכויים) הילד הקטן יותר לא יקבל את החוויה שהוא זקוק לה. או במקרים נדירים – שהילד הקטן יגנוב את ההצגה לאחיו שבסך הכל מנסה לאסוף את האסימונים החברתיים המגיעים לו. בקיצור – מתכון לצרות.

איך בכל זאת אפשר לעשות יום הולדת לשני ילדים ביחד באופן שיחסוך הוצאות בעתיד על פסיכולוגים? תמשיכו לקרוא – טיפים קלים ליישום לפניכם.

הטיפים שהופכים ימי הולדת של שני ילדים להצלחה מסחרר (וכלכלית)

הטיפים שאני משתף איתכם כאן הם טיפים מתוך ניסיון של עשרות אירועים של שני ילדים. הם לא יעלו לכם כסף והם קלים ליישום. הנה זה בא.

הטיפ הראשון – במידת האפשר – צמצמו את מספר הילדים באירוע. טיפ זה חשוב במיוחד במקרה שבו אחד הילדים הוא פעוט והשני ילד בן 5 ומעלה. צמצום מספר הילדים, כשהוא מסיבה טובה, הוא לא כזה חטא חברתי וההבדל בחוויה מדהים. אם במקום להזמין 25 ילדים מהגן של הקטן, ועוד 25 ילדים מהגן של הגדול תזמינו רק 10 ילדים מכל גן – תגלו שהאירוע הרבה יותר שקט ונעים ויש מקום לכל ילד לבטא את עצמו.

זה גם מאפשר לכם דבר שביננו – רציתם מאוד לעשות. זה לא יפה להגיד אבל האמת חשובה יותר. יכול להיות שיש ילד אחד ספציפי שראיתם אותו “הורס” ימי הולדת בשלושה החודשים האחרונים. אם יש כזה ילד ובמקרה בחרתם להזמין רק 10 ילדים מכל גן, אז יכול להיות שבמקרה אותו ילד “בעייתי” לא יהיה מוזמן.

עצבנתי אתכם? צלצלו אלי עכשיו ואני אסביר למה אני מתכוון בדיוק – 054-2271336. אבל אני חושב שהבנתם.

בוא נתקדם.

הטיפ השני – לוודא שהמפעיל שלכם (גם אם זה אבא!) מגיע לאירוע שעה וחצי מראש ונמצא עם שני ילדי יום ההולדת. לכל ילד יש קצב משלו ביצירת קשר אישי עם מבוגר. שעה וחצי זה הזמן האופטימלי שמאפשר לילדים להפתח, להפטר מהביישנות ופשוט לשאול שאלות. באופן כזה המפעיל יוכל לוודא שהוא מבין מה הציפיות של כל אחד מהילדים.

אם המפעיל שלכם דורש תוספת כספית על הזמן הזה – תדעו שזה שווה את זה, ותדעו שכנראה מראש אתם לא בחרת מפעיל בתקציב מספיק גבוה. כשבוחרים מפעיל או רופא שיניים – אסור לקחת את הזול ביותר… אני מקווה שזה ברור למה.

הטיפ השלישי – ילדים גדולים שאוכלים ממתקים נוטים לרוץ, לעשות רעש ולהפחיד את הילדים הקטנים. גם אם שני הילדים בני אותו גיל, אם אחד אכל כמה מרשמלו יותר מהשני זה עלול לגרום למצב שהאחד גונב את ההצגה מהשני. לכם – לא נותנים לילדי יום ההולדת לאכול ממתקים או חטיפים בשעה וחצי שלפני האירוע, ולא נותנים לאורחים לאכול חטיפים וממתקים בשעה הראשונה באירוע או במהלך המופע / הפעלה. אם זה נראה לכם תמוה או מוגזם אני חייב לציין שאני מופתע שאתם בכלל טורחים לקרוא פה וללמוד איך לעשות אירוע יום הולדת מושלם. תרשו לי לנסות לתת את זה יותר מוחשי – ראיתי את הילדים הפרטיים שלי ועוד אלפי ילדים בכל מקום בארץ אוכלים ממתקים וחטיפים. ראיתי גם ילדים שלא מגישים להם את הממתקים והחטיפים בשעה הראשונה. ראיתי ילדים שאוכלים ירקות בקבלת פנים. ראיתי ילדים שמנשנשים במהלך כל המופע ביסלי ובמבה. אני לא יכול להדגיש את זה באופן מספיק חד – באופן עקבי וברור תמיד הילדים שהיו מודלקים מסוכר ומאוכל מצמיא ורווי שומן התנהגו באופן שמקשה על ילד יום ההולדת.

זה כל כך חשוב שאני אגיד את זה שוב.

באופן עקבי וברור תמיד הילדים שהיו מודלקים מסוכר ומאוכל מצמיא ורווי שומן התנהגו באופן שמקשה על ילד יום ההולדת.

זה אומר שאם יש שני ילדי יום הולדת – אחד מהם בוודאות יסבול מהחוויה ביום הולדת שלו, בגלל שאתם בחרתם להציג לילדים שולחן מעוצב מפואר מלא ממתקים וחטיפים, ולא הצלחתם להסתיר אותו במשך שעה קלה.

הערה לסיכום – בבקשה תוודאו שיש שתי עוגות באירוע. הנה עוד טיפים שיעזרו לכם באירוע.

יום הולדת מוצלח לשני ילדים


האם לא עדיף פשוט לחגוג לבד את יום ההולדת?

כל ילד יום הולדת הוא מיוחד. וכל הורה מכיר את הסיפור של הילד שלו. ברור שעדיף לחגוג לבד אבל לפעמים לחגוג ביחד זו הזדמנות. אפשר ככה להשקיע ולהביא מפעיל מקצועי יותר ואז החגיגה הופכת יותר נחרטת בזכרון. ילדים בסופו של דבר לא זוכרים את האוכל. גם לא את הפרסים. הם זוכרים את החוויה, הצחוקים, הכיף. הם זוכרים את המבט של אמא שלא היתה עסוקה בלדבר כל הזמן אלא גם עצרה הכל להסתכל על ילד יום ההולדת.

תעבדו לפי הטיפים למעלה – ותביאו חיוכים לילדים שלכם וחבריהם ביום ההולדת.

שלכם

זיוי קיווי

מהנדס חוויות בבלונים וקסמים

נ.ב – תגובות למטה עוזרות ואני עוקב אחריהם מקרוב אז גם שאלות – בברכה