התקשר עכשיוימי הולדת
Select Page

עקבו אחרי זיוי קיווי בפייס

זיוי קיווי

קוסם מעצים לילדים – כיצד זה נראה בפועל?

במאמרי הקודם לגבי בתור קוסם לילדים הסברתי איך חושבת הגישה של מכון אדלר לגבי ילדים ואיך ניתן לעשות מופע קסמים אדלרייני עבור ילדים.

.הפעם אני רוצה לתת דוגמאות קונקרטיות – כיצד נראה בפועל המופע כשמעביר אותו קוסם מעצים לילדים.

דוגמא ראשונה: הילדים בזמן קבלת הפנים יוצרים מעגל – ילד יום ההולדת הוא שבמרכז

כפי שניתן לראות בתמונה, ילד יום ההולדת במרכז, כבר בקבלת הפנים. הילד חווה את הקסם בידיים שלו ולמעשה הוא זה שגורם לקסם לקרות. הילדים מחוץ למעגל מבינים באופן חזותי ופיזי שהאירוע הזה הוא של ילד אחד מסויים ויש לו יום הולדת.

דוגמא שניה: ילד יום ההולדת בוחר בעצמו את המתנדבים

זה אולי נשמע טריוויאלי אבל זה לא ויש הרבה דרכים לעשות את זה טוב. הילדים האחרים צריכים לא להפעיל לחץ על ילד יום ההולדת ולכן הם יודעים שבוחרים רק מתוך הילדים שיושבים ישיבה מזרחית ומצביעים קטן. בצורה כזאת האתגר של לבחור מתנדב הוא בר ביצוע לילד יום ההולדת המתרגש, והוא חווה עוצמה.

דוגמא שלישית: מי שעושה את הקסם ומצליח להצחיק זה ילד יום ההולדת

בדוגמא הזו ניתן לראות שילד יום ההולדת הוא זה שמצליח לעשות את הקסם, והוא זה שמול כולם יוצא ממשבצת הנוחות שלו ולמרות ביישנות טבעית בגיל הזה – הוא מקסים את כולם ועושה שמח. הכתוב הוא בלשון של זכר-ילד ולא ילדה בלי סיבה אמיתית פרט לנוחות בכתיבה. רוצים לשמוע עוד פרטים על קוסם מעצים לילדים? התקשרו לזיוי קיווי בטלפון 054-2271336

מה זה קוסם רגשי – ולמה אתם מעדיפים אחד כזה על פני הקוסם הקלאסי?

לאחרונה פנתה אלי אחת הלקוחות שלי בסוף מופע ביום הולדת, וציינה בפני שאני קוסם רגשי. אמרתי לה שאני קוסם אדלרייני, כי אני כזה, או לפחות מאוד מתאמץ להיות, אבל האמא הנחמדה התעקשה בחביבות. היא מטפלת בעיסוק בילדים עם קשיים רגשיים, והיא למדה את התחום הזה במשך שנים. יש הבדל, מסתבר, בין גישה חינוכית שמטרתה להכין את הילד לחיים האמיתיים או לפחות להביא לשלום בית בכל הרמות, לבין הגישה הרגשית, או השימוש ברגש. שימוש ברגש זה כמו לנסוע באופניים-רולר-בליידס-וסקייטבורד. כל רגש דורש מיומנות ואדם שמסוגל להבחין ברגשות שלו ונותן להם מקום חי בשלום עם עצמו. זה פשוט מיומנות אחרת לגמרי מהמיומנות החברתית שהגישה האדלריינית דוגלת בו.

דיברנו קצת על המופע שלי והיא שכנעה אותי לגמרי.

הנה כמה מהדברים שהופכים את זיוי קיווי לקוסם רגשי (להבדיל מקוסם ערכי):

התמה של המופע – המופע המצחיק או המופע המפחיד?

זה כבר זמן מה שהמופעים שלי מוכתבים קודם כל מהרגש העיקרי והמובחן אותו ירגישו הילדים. כמובן, זה אף פעם לא רק רגש אחד, אבל יש רגש ראשי. המופע המצחיק שלי מיועד לעורר אושר כתוצאה מפרצי צחוק והעצמה. המופע המפחיד שלי נועד לעורר בילדים פחד ותחושת גבורה ועוצמה על התגברות על פחד. ויש גם את מופע הבלונים שפשוט מכוון ליצור השתהות וסקרנות. אני עובד בימים אלו גם על מופע בובות מדברות שמנסה לשלב מנעד רחב של רגשות.

מילות הקסם – עוד פעם אחת עם רגש

הילדים במופע חוזרים אחרי מילות הקסם. אני אומר אברא, הם אומרים קדברא. אני אומר הוקוס, הם אומרים פוקוס. אבל במשך המופע אני מחליף את האופן בו הילדים אומרים את מילות הקסם. פעם אחת הם מתבקשים להגיד את זה בכעס. על ידי תרגיל פשוט זה של להגיד מילות קסם בכעס הילדים מוציאים את הכעס החוצה, מכירים בו, מתחברים אליו. לאחר מכן הילדים מתבקשים להגיד את מילות הקסם מתוך שמחה, “כאילו חזרתם הביתה ביום שישי, ואמא מחכה לכם עם ארוחת הצהריים האהובה עליכם”.

הקסמים שיעלו בכם צורך בניגוב דמעה

בעזרת שילוב של מוסיקה מרגשת וסוחפת במופע, שילוב של חיבוק בין ילד יומולדת לאמו ואביו, או אחיו, או חבר, שילוב של רגעי “אוווווווו” ועוד – הילדים חווים חוויה רגשית עמוקה יותר, וגם הילדים.

הסרטון מדבר בעד עצמו

מכיוון שכל ילד יום הולדת שחוגג עם זיוי קיווי מקבל גם סרטון סיכום מדהים, אז הרגשות השונים ניכרים גם במזכרת שהילד מקבל תוך 24 שעות מסוף האירוע.

רוצים לבדוק את המחירים שלי? הם מפורסמים באופן קבוע באתר כאן.

קוסם אדלרייני לילדים – על פי רוח הגישה החינוכית של אדלר

זיוי קיווי הוא קוסם לילדים שנוקט בגישה חינוכית המבוססת על השיטה האדלריינית. הגישה החינוכית של אדלר מבוססת כמובן על תאוריה עמוקה ומבוססת והיא אחת מכמה שיטות חינוך נפוצות (כמו החינוך האנטרופוסופי, שיטת האחד…שתיים… שלוש ועוד). לדעתי זה לא מאוד משנה באיזו שיטה הורה בוחר לנקוט, כל עוד יש לו שיטה כלשהי שהוא דבק בה למשך זמן סביר כדי לא לשגע את ילדיו. בתור קוסם ליום הולדת, אני דואג להשתמש בשיטוח החינוכיות באופן מדוד וחיובי, על מנת לשפר את הקשר שיש לי עם הילד ולהעצים אותו.

אז מה בעצם הגישה אומרת, בקצרה?

בני אדם, וכמובן גם ילדים, הם יצורים חברתיים. כלומר – הצורך החברתי הוא חשוב ביותר עבורם. הצורך הזה הוא הרצון להיות בעל ערך עבור החברה ובתוך החברה. להיות ייחודי, ושייך למסגרות. לקבל הכרה לייחוד ולתרומה שלך לקבוצה.

ישנם שיטות רבות כיצד בתור קוסם אני מביא את ילד יום ההולדת לתחושת ערך חברתית.

1. אני מגיע ליום הולדת שעה וחצי לפני הזמן. לא רבע שעה או חצי שעה או שעה. שעה וחצי – ובצורה כזאת יש לי מספיק זמן לתת לילד יום ההולדת משימות קטנות (מהסוג שהוא מסוגל לבצע), לתת לו הזדמנות להחליט על נושאים שונים בהופעה, לעשות אתו חזרה גנרלית ואפילו לתת תשומת לב לאחים ואחיות באופן מוכוון לילד יום הולדת.

2. כל ילד יום הולדת מקבל מזיוי קיווי פסל בלונים ייחודי שהילד עזר לבחור מראש. הפסל גדול ומרשים והוא מעניק חוויה מעצימה פעמיים. ראשית חברתית – כל הילדים רואים שילד יום ההולדת קיבל פסל בלונים מגניב. שנית, כי הילד מקבל הוכחה תלת ממדית צבעונית ומשמחת לגבי זה שיש לו טעםם אישי.

3. במופע עצמו ילד יום ההולדת מקבל חיזוקים חברתיים (מחיאות כפיים, קריאות עידוד, ברכות, תלבושת ייחודית, כוח להשפיע על מי מתנדב ועוד).

4. הילד עוזר לחלק פרסים בסוף המופע (במקביל לחלוקת בלוני צורות) ואפילו עוזר לחלק כרטיסי ביקור (למעשה בכך הוא עוזר למבוגר שהצחיק אותו וחיזק אותו וזה ערך אמיתי).

5. הילד מצליח לעשות קסמים בעצמו (לא רק באופן פסיבי, אלא באופן שהוא יכול גם לא להצליח. כמובן שאני דואג שהוא תמיד כן יצליח).

התקשרו עכשיו לקבלת פרטים נוספים איך זיוי קיווי יכול להפוך את יום ההולדת של הילדים שלכם לחוויה מעצימה, מכבדת ואדלריינית: 054-2271336