התקשר עכשיוימי הולדת
Select Page

 

ברוכים הבאים למאמר החדש שעוסק בסוגיה חשובה זו. אנו הולכים לשפוך אור על נושא שמעסיק רבים מאיתנו לקראת האירוע הגדול: היכן עדיף לחגוג יום הולדת – בפנים או בחוץ?

קודם כל יש לי הפתעה בשבילכם, הפעם אני הולך לתת לכם את ההמלצה העיקרית שלי כבר בהתחלה!

למה אני עושה זאת? כיוון שיש לי ניסיון של מאות ימי הולדת והפעלות, ואני רוצה להעניק לכם ידע חשוב.

 

למי שכרגע קצת קצר בזמן, או מעדיף לראות ולשמוע אותי מסביר בעל פה – בתחתית הדף תמצאו את הסרטון שהכנתי עבורכם בנושא.

כמובן שאני ממליץ לקרוא את ההסברים החשובים שבמאמר הזה, נראה לי שיש כאן כמה דברים שממש תודו לי אחרי שתקראו…

 

 

על פי מגוון הסיבות שאפרט בהמשך, הגעתי למסקנה ברורה, והיא: עדיף בפנים.

זו נקודה שלא תמיד קל לקבל אותה, בעיקר כי אנשים מפחדים שהבית שלהם ייהרס. כאב לשלושה ילדים, אני כמובן מבין את החשש שלכם, אבל כאן חשוב לי להבטיח לכם שכשההופעה היא איכותית, הבית יישמר בוודאות, כי הילדים יהיו מרותקים ויתנהגו יפה. כשאתם עובדים עם איש מקצוע טוב ואיכותי, הילדים פשוט נהנים ולא מרגישים צורך להתנהג בצורה פרועה. במיוחד אם אתם עובדים בשיתוף פעולה כמו צוות ביחד עם המפעיל שלכם, ואתם לוקחים חלק באירוע.

חוץ מזה, אל דאגה, מצאתי פתרון מיוחד שישמור על הבית שלכם שלם ונקי! קשה לכם להאמין? חכו בסבלנות, אנחנו נגיע לפתרון בהמשך, כעת נתחיל לעבור על השיקולים כדי שתוכלו להבין את כוונתי ולעשות את הבחירה שהכי טובה עבורכם.

 

בואו נתחיל לבדוק למה הקדמתי לקבוע שהכי טוב בפנים?

קודם כל, כי בתוך הבית ילד יום ההולדת מרגיש הכי בטוח. הוא נמצא במרחב המוכר לו, בו הוא נמצא כל יום, משחק, אוכל, ישן, נמצא עם ההורים והמשפחה שלו. ביום הולדתו הוא ירגיש כבוד וגאווה שכל החברים מגיעים לבית שלו לחגוג איתו, ונהנים איתו במקום הבטוח שבו הוא הכי רגיל להיות.

לעומת זאת, בחוץ קיים עולם שלם של הסחות דעת והפרעות שעלולות לשבש את התוכניות:

יכולה להתחיל פתאום רוח, או אפילו גשם, שיהיה חם מדי או קר מדי, יכול להיות רעש בלתי צפוי שיפריע למופע. יכול להיות שאיזה חתול או כלב יגיעו וישתוללו ויסיחו את דעתם של הילדים, שיהיו פתאום עסוקים בזה במקום בילד יום ההולדת שלכם. בחוץ יכולים להופיע כל מיני גורמים שימשכו את תשומת הלב של הילדים, ובשנייה אחת הם ירוצו להסתכל, והילד שלכם עלול למצוא עצמו פתאום לבד באמצע המסיבה שלו… כל אלה דברים שלא ניתן לצפות אותם במאה אחוז והם יכולים להיות מבאסים מאוד.

עניין נוסף שעלול להקשות על ההתארגנות בחוץ זה האוכל. אם נוציא את הכיבוד החוצה לפני ההפעלה, בזמן שיתחיל המופע נרצה לכסות אותו מפני חיות שנמצאות בסביבה, וגם להסתיר מעיני הילדים כדי שיוכלו להישאר מרוכזים. הכיסוי עשוי לזוז או לעוף ברוח, זבובים ומעופפים אחרים יכולים להיכנס, ובקיצור זה פחות אידיאלי. גם את ציוד ההפעלה יותר קשה לסחוב ממקום למקום ויש חשש שהוא יינזק בחוץ. בקיצור, יש מגוון קשיים הכרוכים בבחירה לקיים את האירוע בחוץ.

 

למרות כל הקשיים שציינתי, מתי בכל זאת כדאי ומתאים לבחור בחוץ?

קודם כל, אם זה מאוד חשוב לילד שלכם מאיזושהי סיבה, אפשר לבחור לחגוג בחוץ.

אף בעיה אינה סוף העולם ועם כל המכשולים אפשר להתמודד, והרי לכבוד יום הולדתו אנחנו הכי רוצים (אפילו יותר מהרגיל!) שהוא ירגיש מאושר!!

* רק אדגיש שאם בחרתם לחגוג בחוץ, קחו בחשבון שמאוד יעזור אם יהיה שקע חשמל במקום שבחרתם.אם אין בנמצא שקע, כי בחרתם לחגוג למשל בפארק או במקום מרוחק מבתים, המפעיל צריך לדעת את זה כדי להיערך מראש. ככל הנראה, אירוע ללא חשמל יעלה לכם יותר כסף, כיוון שהמפעיל יצטרך לארגן גנרטור או הטענה לציוד שלו, מה שמייקר את העלויות שלו.

 

זוכרים שאמרתי בתחילת המאמר שמצאתי פיתרון אידיאלי לשאלה בפנים או בחוץ?

לאחר שעברנו על כל הגורמים המשפיעים, אנחנו מוכנים להגיע אליו.

הפתרון הזה ידאג שהבית שלכם גם יישאר נקי ומסודר, וגם תוכלו לנצל את יתרונות החצר שלכם. אני קורא לו “הפתרון ההיברידי“.

מה זה אומר? שאת המופע וההפעלה עושים בתוך הסלון של הבית, ובשלב של האוכל מוציאים את כולם החוצה כדי שיוכלו לאכול ולהשתובב יותר בחופשיות, מבלי שתדאגו לכל החפצים והרהיטים שלכם. כך כולם יוכלו ליהנות מכל היתרונות של הפנים והחוץ. הבית יישאר נקי, והילדים יוכלו להתרכז בהופעה במאה אחוז.

הניסיון שלי מראה שהפעלת יום הולדת שאני מקיים בתוך הבית משאירה את הילדים מרוכזים לחלוטין לאורך כל ההופעה. בחוץ, במקרה הטוב הם יצליחו לשמור על ריכוז לאורך 80 אחוז ממשך המופע. תמיד יהיו הילדים שיאבדו ריכוז יותר מהר ויתחילו להשתולל ולמשוך תשומת לב, וכך יסיטו ילדים אחרים שהיו מצליחים יותר להתרכז במקום סגור. וחבל, הרי אתם משקיעים כסף בהפעלה איכותית ואינטליגנטית, אז ממש כדאי לאפשר את התנאים האידיאליים עבורה. זה כמובן בנוסף לכך שאתם בוודאי רוצים בעולם שהילד שלכם יזכה ליום הולדת הכי מושלם שאפשר.

 

יש לי עוד טיפ אחד חשוב לגבי חגיגת יום הולדת בפנים, וזה נושא האקוסטיקה.

בחדרים וחללים מסוימים, כמו למשל חדר מועדון בבניין, עלולה להיות לעתים בעיה של אקוסטיקה. כדי לדעת האם המקום בו אתם רוצים לערוך את החגיגה לוקה בבעיה זו, כל שעליכם לעשות זה ללכת לאותו מקום ולמחוא כף. אם אתם שומעים הד או את קול מחיאת הכף מאוד חזק, זה אומר שתהיה בעיה של אקוסטיקה והילדים לא יצליחו ליהנות כמו שצריך מהמופע, וחלקם אף עלולים לסבול. כשילד שומע צלילים מכמה כיוונים, עלולה להיות הצפה של עודף גירויים והוא עלול להפוך להיות קצת כמו “זומבי” בתגובותיו, הוא לא ממש מבין מה קורה, וזה עלול להלחיץ אותו. כדי לא להוסיף לקולות הקיימים, הילדים לא יצחקו, ואז אותו מופע מעולה, שבאקוסטיקה טובה ומתאימה היה מגלגל אותם מצחוק, יהפוך למופע מתיש ולא ממש מצחיק. כמה חבל שנפספס את ההזדמנות ושיום ההולדת ייפגע בגלל פרט כזה שיכולנו למנוע מראש.

טיפ אחרון משמעותי, וזה טיפ כללי לארגון יום הולדת שאינו קשור לשאלה אם תבחרו לקיים את האירוע בפנים או בחוץ:

אני ממליץ לכם לוודא שהמבוגרים יושבים במרחק מה ממקום המופע, וזאת משתי סיבות: הילדים – לרוב יתרכזו ויתמסרו הרבה יותר להפעלה כשההורים או המבוגרים לא נמצאים לידם. והמבוגרים – אם ירצו לדבר ביניהם, לא יפריעו לילדים המרוכזים במופע.

עד כאן הטיפים שיש לי לתת לכם לגבי השאלה הגדולה – בפנים או בחוץ. אני מקווה שהפקתם מהמאמר את המרב, ושכעת קל לכם יותר לקבל החלטה שמתחשבת במגוון ההשפעות האפשריות. חשוב לי להזכיר שבשני המקרים אפשר ליצור אירוע שיהיה כיפי ומרשים, ושהילד שלכם יזכה ליום הולדת שיעשה אותו הכי שמח בעולם!

 

כמובן שאם יש לכם עוד שאלות, אם אתם לא בטוחים שהמקום שבחרתם יתאים למופע, או כל דבר אחר שמטריד אתכם –

אתם יותר ממוזמנים ליצור עמי קשר ואשמח לעזור ולייעץ מניסיוני הרב.

 

המון מזל טוב לילד יום ההולדת שלכם!

באהבה, זיוי קיווי