התקשר עכשיוימי הולדת
Select Page

 

היום אני שמח לשתף אתכם בכמה טיפים חשובים לגבי הנושא המהותי : האוכל ביום ההולדת של הילד שלכם.

בתחתית המאמר תוכלו לראות שצירפתי את הסרטון בו אני מסביר את הטיפים שאספתי בנושא מתוך הניסיון הרב שלי בימי הולדת. אתם מוזמנים להיכנס ולצפות בסרטון, לשתף אותי במה הוא תרם לכם וכמובן להשתמש בכל רעיון שתקבלו.

לפני הכל, מאוד חשוב להבין שהאוכל הוא פקטור מרכזי בהצלחת האירוע.
הכוונה שלי אינה שהאוכל חייב להיות מרשים בכמות, בצבעים, במגוון. יש הרבה פרטים מעבר לכך שמשפיעים על הצלחת האירוע, לכן כתבתי עבורכם           את המאמר.

 

כבר ברגע שמתחיל האירוע, אם האוכל יהיה מאוד מגרה והילדים ירצו לאכול אותו מיד כשהם רואים אותו, יהיה להם מאוד קשה להתרכז בדברים אחרים, שהם מרכזיים וחשובים מאוד ביום ההולדת של הילד שלכם. אם בחרתם להשקיע ולהזמין מפעיל חיצוני איכותי, אולי קוסם או אמן בלונים או אפילו גם וגם, חשוב שהילדים יוכלו ליהנות מאותה ההפעלה המושקעת שדאגתם להביא עבורו.

כדי שהילדים יוכלו להיות במאה אחוז מרוכזים בהפעלה, הם לא יכולים להיות מוסחים באותו הזמן על ידי שולחן הכיבודים המהמם שהכנתם.

ובינינו, אף אחד לא יכול להתחרות על תשומת הלב של הילדים אל מול כדורי השוקולד המושלמים שהכנת…

לכן, כשהילדים מגיעים לאירוע, מאוד חשוב שלא יעמדו בפניהם המון אפשרויות של אוכל מגרה.

 

בנוסף, חשוב להקפיד לא לתת להם ממתקים או כיבוד עם הרבה סוכר, כיוון שהסוכר מאוד ימריץ אותם ויגרום להם להשתולל ולהיות חסרי סבלנות לכל פעילות. אבל אספר לכם שלא הרבה יודעים, אבל גם אוכל שהוא מאוד מלוח או עתיר בקלוריות הוא מסוכן בתגובות שמעורר בנו. ברגע שהכנסנו חטיף כזה לפה, הגוף מיד מקבל סימן מהמוח של: “תמשיך לאכול, זיהיתי כאן הזדמנות לצבור הרבה אנרגיה”. הדבר נכון גם לילדים וגם למבוגרים, שימו לב כמה קשה לנו לאכול 2-3 במבות ולהפסיק.. אם הילד יקבל מעט חטיפים הוא ירצה עוד ועוד, ואם נפסיק אותו הוא עלול להפוך עצבני. בנוסף, החטיפים גם מאוד מצמיאים, ואם כולם יתחילו להסתובב עם כוסות שתייה לפני ההפעלה זה עלול ללכלך את המקום שבו הם תכף יישבו.

למעשה, זה כמו שכשמכינים עוגה צריך לשמור על הסדר – קודם המרכיבים היבשים, אחר כך הרטובים, וכן הלאה.. כך גם ביום הולדת:

צריך לדאוג לסדר של הדברים.

עבור הילדים, אתם יודעים שממתקים זה דבר קדוש. זה כמעט כמו הדת שלהם. הם נורא רוצים לאכול את הממתקים, זה הכיף שלהם ואנחנו כהורים רוצים לאפשר להם את כל הכיף הזה, אבל זו גם האחריות שלנו לאפשר להם את זה במינון הנכון ובתזמון הנכון. למעשה, אם לאורך כל האירוע תהיה להם אפשרות לאכול ממתקים, ייווצר מצב קיצוני שבו במשך שעתיים הם אוכלים המוווון ממתקים שזה מאוד לא בריא, וגם הם לא ירצו להתרכז יותר בשום דבר אחר. במקרה כזה החוויה שלהם מיום ההולדת תהיה קצת סתמית, קצת יותר מדי שטחית אפילו, גם אם הם לא יבינו בדיוק למה, כי יהיה חסר להם איזשהו תוכן שבאמת יעניין אותם.

לעומת זאת, אם כל עניין האוכל יהיה ממוקד ל 10-20 דקות מכל זמן האירוע, זו תהיה הזדמנות לחגוג באמת את הטקס המשמח הזה עבורם. לכן, כשאתם מצמצמים את משך הזמן בו הילדים חשופים לכיבוד, אתם לא פוגעים בהנאה שלהם! להיפך, אתם מאפשרים להם ליהנות ממשהו שהם כל כך אוהבים בצורה שהיא איכותית וממוקדת, ובשאיפה – גם קצת יותר בריאה.

 

אני רוצה את זיוי קיווי ליום הולדת מושלם

 

לעתים קרובות אנשים באים ואומרים לי: “אבל זו חגיגת יום הולדת של פעם בשנה!”

אני עונה להם: לא, זו לא יום הולדת של פעם בשנה, כי בכיתה יש 30 ילדים, וכל הזמן יש אירועים מרובי ממתקים, ואם בכל אירוע הם יקבלו ממתקים ללא הגבלה, זה כבר המון המון חגיגות מתוקות ולא בריאות… באירועים הפרטיים שלי עם הילדים שלי, אני נותן אולי 2 אפשרויות למתוקים, למשל מרשמלו ועוגה, וחטיף מלוח אחד או שניים ולא יותר מזה. זה מספיק, אני הייתי בימי הולדת בתור קוסם ואמן בלונים שבהם הגישו רק פיצה ועוגה, וזה היה נהדר, אף אחד לא התלונן שחסר לו משהו.

אני מבין שזה שונה בין הורה להורה ובין מקום למקום, ואני גם מכיר את עניין התחרות בין הורים מסוימים, שמרגישים שצריכים לקיים את האירוע הכי מושקע והכי מפנק שימשיכו לדבר עליו עוד הרבה אחר כך.. אבל כאן חשוב לי להדגיש באותיות ענקיות:

תזכרו של מי האירוע! זהו יום ההולדת של הילד שלכם. זה אינו האירוע שלכם, שנועד להראות כמה אתם יודעים להשקיע ולפנק ולסדר את השולחן הכי יפה ומושקע ומגוון שהילדים ראו. ברור שחשוב שיהיה טעים ויפה, אבל חשוב לשים דגש על מה שחשוב באמת למען איכות האירוע של ילדכם.

אני ממליץ להתחיל בפלטת ירקות צבעונית ויפה, ואולי קצת פירות, וזהו. הנה כאן בתמונה אתם יכולים לראות פלטת ירקות מקסימה מאירוע מוצלח.

 

כן כן אתם אולי מופתעים, אבל אני אומר לכם: ילדים אוהבים לאכול ירקות!

כשזה הדבר היחיד שנמצא על השולחן, וזה צבעוני וחתוך יפה בצורות שהם לא רואים כל יום, הם ייהנו ממש. אפשר גם להשאיר את הירקות בצד לאורך המופע, כך שילד שירגיש פתאום רעב או צורך לקום ולהתרענן, יוכל להתכבד מבלי שזה יפריע וילכלך או יגרה ילדים אחרים בזמן המופע.

אם בחרתם כן לשים חטיף מלוח בקבלת הפנים, הקפידו להוריד אותו מהשולחן כשתתחיל ההופעה.

אם הפרדתם בין שולחן הכיבוד לילדים ולמבוגרים, חשוב שלא תשימו יותר מדי אפשרויות גם למבוגרים, ושזה לא יהיה מול הילדים לפני או בזמן המופע. חוץ מזה, הורים לא חייבים לנשנש לאורך כל האירוע.. כשהמופע מספיק איכותי, ההורים ייהנו גם מההפעלה ואין צורך לספק אותם בעזרת אוכל.

בצורה כזו, אתם תזכו להפעלה ללא הסחות דעת, שהילדים מרוכזים ושקטים כי אין להם גירויים מסביב שיאתגרו אותם ויתחרו במפעיל שנמצא מולם. כשהילדים נהנים ומקיפים את ילד יום ההולדת בצחוק ובשמחה, זה הרגע שבו ילדכם יקבל הכי הרבה אסימונים חברתיים.

 

כמובן שלא נדלג על הפרט החשוב שנקרא: עוגת יום ההולדת!

עוגת יום ההולדת – כבודה במקומה מונח, ואנחנו ניתן לה את המקום החשוב שלה – אחרי ההופעה.

עכשיו, לאחר שהילדים התרכזו, צחקו, נהנו, נתנו לילד יום ההולדת את כל תשומת הלב – הם מוכנים לשמוח איתו כשמגיע הרגע לקבל את העוגה.

כעת הם כנראה ירגישו צורך לפרוק מעט אנרגיות, כך שהזמן של אכילת העוגה הוא זמן מצוין לתת יותר חופש, שהילדים יוכלו לזוז קצת, לשחק קצת באופן חופשי, ולהשתחרר.

לגבי הממתקים והבחירה איזה סוג לשים, יש לי עוד רעיון שתוכלו להשתמש בו: אם בחרתם נושא מסוים ליום ההולדת, אתם יכולים להשתמש בצורות וצבעים מסוימים שישתלבו טוב עם הנושא הזה. למשל, אם הילד שלכם מאוד אוהב למשל דולפינים, ובחרתם שיום ההולדת יהיה בנושא דולפינים וחיות מים, כך גם הכיבוד יכול להיות בצורות ובצבעים של מים וים.

 

עד כאן להפעם עם הטיפים שלי עבור האוכל ביום ההולדת, אני מקווה שנהניתם והשכלתם מכל המידע שקיבלתם כאן, וכמובן שאם יש לכם שאלות או התלבטויות, או אם אתם זקוקים לרעיונות נוספים לאירוע מושלם, אני זמין עבורכם תמיד.
מאחל לכם יום הולדת מוצלח, טעים ונקי ;-)

שלכם, זיוי קיווי

 

צרו קשר

 

והנה הסרטון שהבטחתי לכם בו אני מסביר איזה אוכל הכי כדאי להגיש ביום ההולדת. צפייה מהנה!