התקשר עכשיוימי הולדת
Select Page

קוסמים לילדים לאורך השנים – התחילו ואחרי שנים תראו איפה הם עכשיו

בכל יום הולדת המערבת ילדים, וגם בנסיבות מגוונות אחרות, מומלץ להכניס אותם לתוך המשוואה. הם יעניינו כל ילד, באשר הוא, יפתחו את הדמיון שלהם ויספקו להם שעות ארוכות של הנאה. הכוונה, כמובן, היא לקוסמים לילדים, אשר מבוקשים בלא מעט מצבים. לפניכם סקירה של מספר קוסמים ישראלים מובילים, מהעבר ומהווה גם יחד.

העבר הרחוק: קוסם לילדים – ליאור מנור

ליאור מנור הוא קוסם, אמן חושים, מהנדס מחשבות, מנטור ואפילו מתמטיקאי המציע את שירותיו כבר יותר מ-25 שנה, בישראל ומחוצה לה גם יחד. תחילת העיסוק שלו בתחום הייתה בחידות מתמטיקה ופיזיקה, כמו גם קסמים, תחום אותו עזב בנעוריו עקב פחד הקהל ממנו סבל (על פי מקורות באינטרנט). עם סיום לימודי התואר הראשון (במתמטיקה ומדעי המחשב), ובעקבות התרשמותו ממופע הקסמים של רוני שכנאי, החליט לשוב לתחום. הוא היה תלמידו של שכנאי, מה שאפשר לו להתחיל ולהעלות מופעים בצורה עצמאית. האסיסטנטית שלו דאז הייתה לא אחרת מאשר אשתו, סיגלית.

מנור, חשוב לציין, לא מגדיר עצמו כמחזיק בכוחות על טבעיים. תחת זאת, ההתמחות שלו היא קסמים, הטמעת מסרים ושימוש בטלפתיה בתור כלי באמצעותו ניתן להעביר מידע. בכל זאת, במרוצת השנים הוא רשם כמה הישגים מרשימים, ובכלל זה חיזוי תוצאות הבחירות של 1999, כמו גם עצירת שעון הספירה לאחור שהופיע על בנייני עזריאלי לקראת תחילת המילניום הנוכחי. לליאור מנור יש ערכת לימוד של כיפוף בלונים לילדים מתחילת דרכו (פרוייקט משותף לאמנים מובילים נוספים).

עבר: קוסם לימי הולדת – רועי זלצמן

הקוסם הבא בסקירה הנוכחית הוא רועי זלצמן, המשמש אף הוא אמן חושים ומנטליסט. זלצמן, הפועל בתחום יותר משני עשורים, פיתח במרוצת השנים סדנאות שונות בתחומים מגוונים, דוגמת יצירתיות, שכנוע, העברת מסרים, העצמה ועוד. התמחות עיקרית שלו היא תחום הזיכרון, במסגרתו הוא מעניק את סדנת היוקרה “להיות גאון”. במהלך הקריירה שלו הוא זכה במספר פרסים חשובים בתחום הטלפתיה.

יש להדגיש כי עיקר ההופעה של רועי זלצמן היא מול קהל מבוגר יותר מאשר ילדים, כאשר שירותיו נדרשים בפורומי מנהלים, כנסים מקומיים ובינלאומיים, אירועי קידום מכירות, ימי עיון ועוד.

יחד עם זאת – רועי התחיל אף הוא את תהליך הגדילה שלו – בהופעות לילדים.

הווה: קוסם ליום הולדת –  זיוי קיווי

הדבר הגדול הנוכחי בתחום הקוסמות בישראל הוא זיוי קיווי. בדומה לקוסמים אחרים, גם כאן החשיפה שלו לתחום הייתה במקרה: בעת ביקור בחנות צעצועים בטוקיו. כאשר שב לארץ החל להתנסות בקסמים ובאומנות הבלונים, כאשר האחיינית שנולדה לו אפשרה לו לגלות את אומנות התקשור עם הילדים.

במרוצת השנים, הכשיר עצמו זיוי קיווי בתחומים האמורים, השתתף בכנסים מקצועיים רבים וכן בתחרויות בסדרי גודל מרשימים: הישגים ראויים לציון הם זכייתו במקום השני באליפות ישראל לקוסמים בשנת 2012, או לחילופין זכייתו בתחרות הפיסול המהיר בכנס הגדול בישראל לבלונים. ב-2014 עבר בהצלחה מבחני הסמכה, מטעם חברת קוואלטקס, והפך לאמן בלונים מוסמך.

כיום, הוא עורך מופעי קסמים ובלונים בשלל אירועים. מי יודע, אולי יום אחד הוא גם ילמד לקרוא מחשבות?