התקשר עכשיוימי הולדת
Select Page

עקבו אחרי זיוי קיווי בפייס

זיוי קיווי

שמח לשתף אתכם בסיפורי מקרה אמיתיים מניסיוני כקוסם ליום הולדת:

מדי פעם אשתף אתכם במקרים מיוחדים בהם הזדמן לי לשמש בתור קוסם ליום הולדת של ילד שרצה משהו אחר, או שהיה צריך משהו אחר מהשגרה מסיבה אישית כלשהי. כמובן שלא אפרט פרטים אישים אלא אספר על המקרה בכלליות כך שעדיין ניתן יהיה ללמוד מהמקרה.

והפעם – איך עושים תיקון לילד מאוכזב, שמפעיל יום ההולדת שלו נאלץ לבטל לו פעמיים כבר…

המקרה התחיל ממש מעט זמן לאחר תאריך יום ההולדת עשר של הילד, שנקרא לו לצורך הדיון שחף. שחף ציפה ליום ההולדת שלו מאוד, כמו כל הילדים כמובן, וכשהמפעיל שלו הודיע ביום המסיבה שהוא חולה הוא היה שבור. שחף בכה וכעס והיה לו קשה להבין את חוסר המזל. במאמר מוסגר אציין שאני בתור קוסם לילדים עובד עם גיבוי (האמת כמה גיבויים) של קוסמים ליום הולדת אחרים שיכולים לעזור לי בעת צרה ולהחליף אותי. עד כה לא הייתי צריך אי פעם להשתמש בזה (רק להחליף מישהו אחר בהתראה קצרה אבל זה כבר סיפור לפעם אחרת). כעבור כשלושה שבועות נמצא תאריך שמתאים שוב לכולם והפעם שבוע לפני המסיבה, אחרי שהאורחים כבר הוזמנו לאירוע, התקשר המפעיל והודיע שהוא לא יכול לקיים את המסיבה במועד שנקבע ופורסם.

במקרים כאלו תמיד עולים רגשות שליליים אצל הילד וגם אצל ההורה. הילד מאוכזב, וכועס, ומפתח יחס שלילי כלפי המפעיל וההורה חושב – מה, אולי למפעיל יש אירוע אחר יותר משתלם שהוא פתאום מבטל? אכזבה כזו פעמיים עבור הילד יכולה להותיר אותו עם טראומה לזמן רב, וחבל, אם רק היה ההורה בוחר מראש מפעיל אמין, שאולי עולה קצת יותר מראש, אבל זה ידוע שהזול הוא בסוף היקר. ואז…

התקשרו אלי וביקשו מופע קסמים ליום הולדת

האירוע שביקשו שאעשה הוא מופע אינטימי, בחוץ, לפחות מעשרים חברים, כשהמטרה המוצהרת היא לא לעשות עניין מזה שאני עושה מופע יומולדת, אלא לתת תשומת לב לכל הילדים, ולנסות פשוט “לפצות” את כל המעורבים בעניין. בשל שהמקרה חריג, ורציתי לוודא ששחף יעבור חוויה חיובית במופע שלו, החלטתי לעשות מעשה יוצא דופן. הזמנתי את שחף ואמו לבקר בביתי יום לפני המופע. הם הגיעו יום לפני, ולשחף היתה הזדמנות לראות איך אני נראה ביום יום, בלי התלבושת והפראק, עם משפחתי וילדי. קפצנו ביחד בטרמפולינה, שחף, אני ובתי בת השבע, מנור. עשיתי לשחף שלושה קסמים שלא יהיו במופע ולימדתי אותו קסם אחד שאולי ארצה את עזרתו במופע לכולם ואולי לא. העיקר יצרתי אצל שחף מצב שהוא נרגש לקראת יום המחר, והוא מבין שזה יקרה במאה אחוז.

מופע הקסמים היה אדיר” אמרה אמא של שחף

שחף וחבריו נהנו מאוד מהמופע שערכתי עבורם ולדעתי זה בעיקר בזכות זה שהחברים ראו ששחף תומך בי בתור קוסם לכל אורך הדרך. הוא עזר לי ראשון לסחוב את הציוד, דאג שילדים לא יגעו סתם בציוד ונתן דוגמא אישית מעולה של איך מתפקעים מצחוק. והחברים, פשוט פעלו אחריו ונהנו.

שחף עבר חוויה מיוחדת ואמא התקשרה יום אחרי וספרה בהתרגשות:

“אתה צריך להבין איזו הרגשה מדהימה היתה לי להחזיק את הבן שלי במופע מתגלגל מצחוק. בחיים שלי לא ראיתי אותו ככה צוחק, צחוק אמיתי מכל הלב. הוא עבר איתך חוויה מטהרת ממש.”

רוצים לראות את שחף נהנה מכל רגע עם החברים במופע? הנה סרטון מהאירוע:

רוצים גם חוויה מתקנת או חיובית לילדכם? התקשרו עכשיו לזיוי קיווי 054-2271336

ועוד 3 מקרים מפתיעים:

מקרים בהם שימשתי קוסם ליום הולדת ומשהו מעניין שניתן לקחת מהם. יותר נכון, משהו שאני בתור קוסם לקחתי וממשיך להפנים במקרים אחרים. תהנו (-:

מקרה א’ – ילדה בת ארבע מלמדת קוסם איך עושים יום הולדת

מיד כשהגעתי לביתה של מיקה היא החליטה שיש כמה כללים משלה שבלעדיהם המסיבה לא תהיה בדיוק כמו שצריך. הראשון – כובע עוגה מבלונים. מסתבר שמיקה כבר מנוסה עם אמני בלונים איכותיים מבריתות שהיא התארחה בהם. מיקה ביקשה, מיקה קיבלה. הדבר השני שביקשה היה שיהיו חישוקים, כי כשחוגגים יום הולדת בגן ילד יום ההולדת קופץ מחישוק לחישוק וכולם מסתכלים עליו. הכנתי למיקה שלושה חישוקים מבלונים והיא ביקשה רביעי, כי היא בת ארבע. מיקה ביקשה, מיקה קיבלה. אחר כך במשך יום ההולדת מיקה התנהגה למופת, ועשתה כל מה שאני ביקשתי ממנה לעשות. זה לא שמיקה מפונקת, זה שהיא פשוט יודעת מה היא רוצה.

למדתי ממיקה בת הארבע שילדים בגיל שלה אוהבים להגיד מילים לא נכונות.

 

מקרה ב’ – שולחן הכיבוד המושלם לאירוע קוסם ליום הולדת – לשלב של קבלת הפנים והמופע

בעמוד אחר כבר נתתי טיפים חשובים בנוגע לאוכל באירוע עם ילדים. שם התייחסתי למה כדאי להגיש לילדים לאכול ולא פחות חשוב מה לא כדאי. רציתי לתת דוגמא אישית אז הנה שולחן הכיבוד ביום ההולדת של מנור בתי בת השבע. היא חגגה יום הולדת עם קוסם (לא אבא) ובזמן קבלת הפנים כך נראה שולחן הכיבוד. רק ירקות. את הטיפ המעולה על שולחן שיש עליו רק פלטת ירקות קיבלתי מחברי אמן בועות הסבון רומי שמאי ואני מודה לו על כך מקרב לב. כשילדים מגיעים לאירוע ורואים את פלטת הירקות הם אוכלים ממנה (אם הם ממש ממש רעבים) או שהם ניגשים למחצלת ומנסים להנות מהמופע. מופע קוסם ליום הולדת נראה הרבה יותר טוב כשהילדים לא עסוקים בלאכול, בלבדוק מה החברים אוכלים, ובלהתעסק באוכל בידיים. תחשבו על זה.

מקרה ג’ – תור של חלוקת בלונים באירוע עם קוסם שהוא גם אמן בלונים – זיוי קיווי

במשך כשלושים דקות בכל אירוע יום הולדת לילדים אני מחלק בלוני צורות לילדים. הם נהנים מאוד מהחוויה, באים שוב ושוב, מסתכלים מה חברים שלהם ביקשו, מתגאים מה הם קיבלו ונהנים. אבל יש המון ערך חינוכי בחוויה הזו. הילדים לומדים על קיומו של המושג תור או מתאמנים עליו. תור של אנשים זה משהו שקיים בחיים בהמון מקרים, והקלאסי ביותר הוא – בכביש. אמנם החוקים של התור בכביש שונים (לדוגמא מותר לעקוף במקרים מסויימים) אבל בכל זאת – זה תור. זה דורש סבלנות, אדיבות, ואכפתיות לזולת.

אני אוהב שהילדים אוכלים תוך כדי שהם מחכים, כי זה מנעים את זמנם וגם מעסיק להם את הפה. לעיתים אני אפתח תור נוסף לילדים שלא קיבלו עוד אף פעם בלון ואחלק ילד פעם מהתור הזה ופעם מהתור האחר. יש הרבה שיטות לעבוד בתור.

מה שאני פחות אוהב זה הורים שמלמדים את הילדים שלהם לעקוף את התור. תקשיבו – הילדים יכולים ללמוד את המידע הזה לבד, תסמכו עליהם. כולם עוקפים תור בשלב זה או אחר. כשהורה מלמד את הילד לעקוף תור באירוע יום הולדת, מול כל שאר הילדים וההורים, זה סתם גסות רוח וחבל. אני לא משתף פעולה עם מי שעוקף את התור כי מבחינתי כל מי שבתור הוא בן אדם ומגיע לו שיכבדו אותו ואת מקומו. מה דעתכם?